לקבלת ייעוץ
בנושא פלדנקרייז

חדשות ועדכונים

דימוי עצמי

מחשבות בעקבות קריאת הספר מיתוס היופי

מיתוס היופי - השימוש ביצוגים של יופי נגד נשים מאת נעמי וולף

כשאנחנו חושבות על יופי ועל טיפוח, אנחנו בדרך כלל מתמקדות בשיער, בעור, בשיניים, באיפור העיניים, באופנת הלבוש. אין זה מפליא, שהרי תעשיה שלמה מכוונת אותנו למראה מטופח התלוי במוצרי צריכה. מרבית העיסוק ביופי מתמקד במעטפת החיצונית שלנו. נהוג לחשוב כי היופי תלוי בבגדים ובאביזרים. אנו רגילות לחשוב כי היופי נמצא בשיער, בעור הפנים, בעיניים, באף ובפה, כמו גם בגוף המחוטב שממדיו פרופורציוניים, מתאימים למידות מסוימות של בגדים ומעריך את עצמו לפי הדוגמניות המופיעות בפרסומות.

היופי המגיע אלינו כמדד מבחוץ, מפריע ומחבל ביכולת לראות את הדימוי העצמי שלנו ולקבל את עצמנו כמו שאנחנו. יוצר חוסר נחת.

ברצוני להוסיף ממד נוסף לטיפוח וליופי, ממד העוסק בגוף כולו, בסימטריה שלו, במבנה, באיזון ובשיווי משקל וכן באלגנטיות הנובעת מהיכולת להתנועע.

האלגנטיות והיופי תלויים בתנועות שלנו. איך אנחנו קמות מהכסא, איך אנו מתכופפות לנעול נעל, איך אנו מרימות את הידיים להסתרק, איך אנחנו מסתובבות כדי להביט לאחור, איך אנחנו עולות במדרגות , נכנסות למכונית ועוד.  תנועות מסוג זה ועוד רבות אחרות, אנחנו מבצעות הרבה פעמים ביום. ביצוע אלגנטי של תנועה פירושו לעשות אותה בצורה חלקה ובקלות, פירושו לעשות את התנועה באופן סימטרי ומאוזן, תוך חלוקה של המאמץ בין איברים אחדים, פירושו, ביצועה בלי לעצור את הנשימה, כאילו שהיא נעשית מאליה. תנועה אלגנטית פירושה  פחות סירבול, ותחושה יותר נוחה עם הגוף, פחות מתח גם בשרירי הפנים.

אי אפשר להתכחש לטבע ולמהלך הזמן למרות מודעות הפרסומת  הקוראות ל"מלחמה" בהזדקנות. עדיין לא נמצא התכשיר שיעצור את התהליך הטבעי. אנו יכולות להשלות את עצמנו שלנו זה לא יקרה, אך זו עדיין תהיה אשליה. ההזדקנות משפיעה גם על התנועות. ישנן תנועות שאובדות לנו, כמו שגם הגמישות והיכולת משתנות עם השנים. תנועה אחת שהולכת לאיבוד היא היכולת לסובב את הראש  להביט אל מעבר לכתף, לאחור, בלי לסובב את כל הגוף.  תנועה זאת היא בין התנועות האחרונות שמתפתחת אצל תינוקות והיא הראשונה שאנו מאבדות. היא נחשבת לתנועה אלגנטית ומשדרת גוף צעיר וגמיש. אנשים המאבדים את התנועה הזאת אינם יודעים זאת, אך המראה שלהם נעשה יותר מסורבל. כדי לעשות את תנועת הפיתול הזאת של סיבוב הראש לאחור, צריך להיות לנו גב גמיש עם עמוד שדרה  המורכב מחוליות גמישות שיש תנועה יחסית ביניהן.

יכולת של תנועה נמצאת גם בבסיס הדימוי העצמי והרגשת הנוחות של אישה עם עצמה. אישה הסובלת מכאבים בצוואר, בגב, בברכיים, תתקשה להיות נינוחה וגם אם היא מטופחת היא תשדר מתח בפנים או בגוף.

היופי תלוי במבנה של השלד, של עמוד השדרה והכתפיים, של מבנה הרגליים ואגן הירכיים, הוא תלוי באופן שהראש מונח על הצוואר ובקיצור ביציבה שלנו.
הוא תלוי במיוחד בתיאום ביניהם. את המרכיבים הללו ניתן לשפר ולשכלל. אין צורך בניתוח ולא בתכשירים יקרים, אין צורך להיות תלויים בתעשיית היופי. כדי להגיע לתנועות חלקות, ליתר איזון וסימטריה  וכן לאלגנטיות, מומלץ לעסוק בשיטת פלדנקרייז. שיטת פלדנקרייז עוזרת להגיע ליתר קלות בתנועה ולשיפור היציבה. למרות שהמטרה המוצהרת אינה טיפוח ויופי, אחת התוצאות של העוסקים בה, הוא שיפור המראה של  הפנים ושל הגוף.

דע את עצמך. פלדנקרייז

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

על הנשימה

בעיות בנשימה

לסמוך על עצמי

להיות עדינה עם עצמי

מחקר על ילדים

תיאור מחקר על שיטת פלדנקרייז והשפעתה על ילדים

על הלמידה

למידה אורגנית

לעשות כושר

שיפור היכולת מול גיוס כוח הרצון

קשב וריכוז

פלדנקרייז לשיפור קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז

איך שיטת פלדנקרייז יכולה לעזור

דע את עצמך. פלדנקרייז
לכל שאלה ולקבלת ייעוץ חינם

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם: