לקבלת ייעוץ
בנושא פלדנקרייז

חדשות ועדכונים

 • ברוכים הבאים לאתרינו המחודש

  השיעורים הקבוצתיים מתקיימים בימי ראשון בשעה 19:00 וביום רביעי 8:30 וגם 19:00
   

 • הצטרפו לקבוצות הבוקר

  יום רביעי בשעה 8:30
   

   

 • צפו בציורים של דורית דינור האמנית

 • סידי עם שיעורי פלדנקרייז

  לרכישה 
  "להזכיר לגב" - 6 שיעורים מלאים  בשכיבה-  mp3
  יושבים בתנועה" - 5 שיעורים קצרים - סידי שמע

 • ליווי התפתחותי לתינוקות

 • שיעורים אישיים

  לקביעת מועד המתאים לכם, התקשרו

הפרעת קשב וריכוז

איך שיטת פלדנקרייז יכולה לעזור

פלדנקרייז - שיטה ייחודית גם לטיפול בהפרעות קשב וריכוז
שיטת פלדנקרייז מלמדת את האדם על יכולת התנועה שלו באמצעות תרגילי תנועה ומודעות. האדם שמתאמן בשיטה שוכב על מזרון. המורה מבקש ממנו לבצע תנועה מסוימת, ומפנה את תשומת לבו למתרחש בגופו בזמן הפעילות. כך מתרחבת התודעה הגופנית שלו ואת הקשב שלו לעצמו. השיטה מאפשרת להגדיל את טווח התנועה בנוחיות, את מגוון התנועות, את המודעות והחשיבות לתנועתיות, ובמיוחד את הקשב.
לאנשים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, שיטת פלדנקרייז עוזרת להתמקד בגוף,בתחושות, באירגון הפנימי. כך היא מעודדת את ההתמקדות ומגבירה את יכולת הקשב. שיטת פלדנקרייז מתאימה בהחלט להיות חלק מטיפול בהפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות, אימון לקשב וריכוז ועוד.
דורית דינור, בעלת סטודיו לפלדנקרייז בתל-אביב, מעבירה מגוון שיעורים בשיטה, לבני כל הגילאים. לדבריה, הטיפול בתינוקות, בילדים ובבני נוער יכול להפחית מתח ולחץ, להוסיף לרגיעה הנפשית ומומלץ להפעלה גם בגני ילדים, בבתי ספר, כחלק מהחינוך הגופני. "שיעור פלדנקרייז בתחילת יום הלימודים יכול לסייע רבות לאווירת הלימודים, לרגיעה בבית הספר, להפחתת האלימות ועוד", היא מסבירה. שיטת פלדנקרייז מגבירה את המודעות לגוף, לתנועתיות, לשרירים, תורמת לשלווה הנפשית ומקנה רגיעה לאורך זמן. אדם שמשתתף לאורך זמן בקורס פלדנקרייז, משפר את התנועה, ההליכה, היציבה ועוד. האדם לומד להפעיל בדרך הנכונה ביותר את אבריו. כך, נערה בגיל ההתבגרות יכולה ללמוד להיות מודעת יותר למה שמטריד אותה מכל בתקופה זו - גופה. כך בחור היפראקטיבי יכול לרסן תנועתיות, בשל הקשב שרכש לתחום זה. כך ילדים צעירים לומדים לרסן תגובתיות יתר, לווסת את הכוח ולשלוט בעצמו ובאיבריו. שיטת פלדנקרייז, שפותחה לפני מספר עשרות שנים, נחשבת היום לאחת השיטות המובילות בתחום המודעות הגופנית. ניתן ללמדה בכל גיל והיא מתאימה לכל האוכלוסייה.

 

דע את עצמך. פלדנקרייז

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

דימוי עצמי

מחשבות בעקבות קריאת הספר מיתוס היופי

לסמוך על עצמי

להיות עדינה עם עצמי

לעשות כושר

שיפור היכולת מול גיוס כוח הרצון

מחקר על ילדים

תיאור מחקר על שיטת פלדנקרייז והשפעתה על ילדים

על הלמידה

למידה אורגנית

על הנשימה

בעיות בנשימה

קשב וריכוז

פלדנקרייז לשיפור קשב וריכוז

דע את עצמך. פלדנקרייז
לכל שאלה ולקבלת ייעוץ חינם

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם: