לקבלת ייעוץ
בנושא פלדנקרייז

חדשות ועדכונים

על הלמידה

למידה אורגנית

על הלמידה בשיטת פלדנקרייז
דמיינו את עצמכם שואבים הנאה מפעולות יומיומיות פשוטות. דמיינו שאתם מחזירים לעצמכם את הניידות שחשבתם כי אבדה לכם לעולם. דמיינו שאתם מבצעים פעולות שלא עשיתם שנים. יותר מזה, דמיינו כי כל זה אפשרי ללא כאב וללא מאמץ.
כתינוקות, אנו מבלים את חודשי חיינו הראשונים בגילויים של חלקי גופנו, של היחסים ביניהם ובין הסביבה. אנו לומדים היכן הידיים שלנו, מה המרחק של הרגלים מהראש, מה למעלה ומה למטה ועוד. לרבים מאיתנו, תהליך הלימוד הזה מסתיים ברגע שאנחנו יכולים ללכת בצורה משביעת רצון. ההתנסות המשחקית עם התנועה וההקשבה למה שקורה בתוך הגוף נפסקות ואנו מתחילים בשימוש אוטומטי. אנו מרוצים מהתפקוד המוכר לנו,  מפסיקים לשכלל  את תנועותינו ולחדד את המודעות לגוף כאשר משיגים דרגה מסוימת של יכולת, או כשלא  לועגים לנו יותר.
התנועות הרגילות שלנו משרתות אותנו בחיינו, אך איננו מנצלים את  מלוא הפוטנציאל של גופנו. אנו מתנועעים בעזרת מאמץ שרירי מיותר, ושרירים אחרים נותרים ללא פעולה. השימוש האוטומטי חסר המודעות מתפתח לקשיים פיזיים, למתח כרוני, לעייפות ולעיוותים מיותרים. אנו מניחים כי בעיותינו נובעות מכך שהגוף אינו יכול לעמוד במאמץ הכרוך בפעולות מסוימות, כי אנחנו לא די חזקים, אין לנו די מרץ וכוח עמידה או כי הפעילות דורשת מאיתנו יותר מדי. הדרכים המוכרות להתמודדות הן לחזק ולהגמיש את הגוף  על ידי הגברת המאמצים או בכך שנמנעים מעשיית הפעולות הללו.   נדיר למצוא אדם החושב כי הסיבה לקשיים נעוצה באופן הביצוע של  פעולותינו, באופן בו  אנו נעים, או באופן השימוש שלנו בגופנו.
רבים מאיתנו עוברים ניתוחים כדי להחזיר לעצמנו תפקודים של הגב, הכתפיים, הברכיים, כפות הרגלים והידיים. אנו סובלים מכאבי צוואר, גב ומפרקים, משרירים תפוסים ולסתות מקובעות. אנחנו משתמשים במשככי כאבים ושעות רבות אנו משקיעים בתרגילי כושר שלפעמים נותנים לנו להרגיש כמו רובוטים או מכונות.
האם אפשר אחרת?

שיטת פלדנקרייז, היא שיטה לשיפור היכולת ללמוד ולנוע בצורה אינטליגנטית.
השיעורים בשיטת פלדנקרייז  אינם מתכונים לתנועה נכונה, הם אינם נותנים הוראות כיצד לנשום או כיצד ללכת, לשבת או לעמוד. הם מלמדים אותך להיות המדד של עצמך לתנועה יעילה. תלמד/י להבחין איך את/ה  נע/ה,  באילו מקומות יש מתח בגוף, היכן את/ה משתמש/ת בכוח מיותר, ואיפה אינך מנצל/ת את מלוא הפוטנציאל. הידע הזה יאפשר לך לפתח תנועות חדשות וקלות וגם לסמוך על עצמך.
השיעורים ילמדו אותך לערוך הבחנות מדויקות על ידי הפניית תשומת לבך לתנועות קטנות וחיבורן לפעולות גדולות ומורכבות. היכולת לחוש את ההבחנות הדקות, המודעות לחוש את גופך באופן בטוח ונינוח יאפשרו לך לבנות בסיס רחב לתפקודים ולתנועה.
שיעורי תנועה בשיטת פלדנקרייז יתנו לך את היכולת להבחין במרקמים של הגוף, לפתח את המודעות הנחוצה כדי לדעת מה קל ויעיל בתנאים נתונים, אם זה בזמן הקלדה, ישיבה, קריאה, נהיגה, רחצה, שיחה בטלפון, או פעילות אחרת כולל ספורט.  בקיצור, המטרה היא להשתמש בגוף באופן אינטליגנטי כדי לנוע בדרך יעילה יותר כדי שפעולות רגילות של יומיום תהיינה יותר קלות.
התנועות לא דורשות חזרה מכאנית. התוצאות החיוביות לא תלויות במתיחה או הגמשה של שרירים אלא בשיפור היעילות בה המוח מארגן ושולט על התנועות. בשיעורים תלמדו איך להשתמש באפשרויות הבלתי מוגבלות של המוח. לכן הם נקראים שיעורים ולא תרגילים.
כל אחד ואחת , בלי קשר לגיל, בלי קשר למין או למצב הגופני יכולים ליהנות משיעורים כאלו.

דע את עצמך. פלדנקרייז

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

על הנשימה

בעיות בנשימה

דימוי עצמי

מחשבות בעקבות קריאת הספר מיתוס היופי

לסמוך על עצמי

להיות עדינה עם עצמי

מחקר על ילדים

תיאור מחקר על שיטת פלדנקרייז והשפעתה על ילדים

לעשות כושר

שיפור היכולת מול גיוס כוח הרצון

קשב וריכוז

פלדנקרייז לשיפור קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז

איך שיטת פלדנקרייז יכולה לעזור

דע את עצמך. פלדנקרייז
לכל שאלה ולקבלת ייעוץ חינם

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם: