לקבלת ייעוץ
בנושא פלדנקרייז

חדשות ועדכונים

חיזוק קשב וריכוז

פלדנקרייז לשיפור קשב וריכוז

לילדים ומבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז
מי מאיתנו לא חווה מצב בו לא הצליח להתרכז, לא יכול להקשיב והיה עסוקים בדברים אחרים, במחשבות עצמיות, בכאבים, באי נוחות שהפריעו לו.   מערכת העצבים היא המאפשרת לאדם להיות קשוב, מרוכז בפעולה או בעשייה. אם יש "רעש" במערכת העצבים, אם היא מופרעת כמו על ידי כאב, או נוחות, חוסר שקט, אין אפשרות להתפנות ולהתרכז במשהו אחר.  לפעמים מצב אי הנוחות כל כך עתיק, שאינו ניתן לזיהוי, אלא הוא נחווה כמצב הקבוע שאי אפשר אחרת. עדיין  זה מפריע לשאר התפקודים. 
לדוגמה, נסו להתרכז בקריאה או בפתרון בעיה כאשר אתם רעבים, או צריכים  ללכת לשירותים. זה כמעט בלתי אפשרי. ישנם מצבים גופניים נוספים שמפריעים לקשב ולריכוז.  ולא תמיד ניתנים לזיהוי, לשיפור והקלה. מצבים כאלו עשויים להיות קשורים ביציבה, באופן בו אתם מחזיקים את עמוד השדרה, את הכתפיים, את הצוואר והראש, באופן בו מונחות כפות הרגליים או האגן. כיוון שהמודעות לאזורים הללו נמוכה יחסית, לא יעלה על דעתנו לבדוק שם ואיננו יודעים מה ואיך לשנות.
ילדים רוצים להצליח, הם רוצים להתרכז ולהקשיב. יש סיבה מדוע אינם עושים זאת.
בשיטת פלדנקרייז ניתן לזהות, לשפר ולהקל על מצבים כאלו. אם בעיית הקשב והריכוז מקורה בגוף, אם הילד חווה חוסר שקט, לא יכול להישאר במנוחה לרגע, הוא קופצני, מסורבל בתנועותיו, עובר במהירות ממצבים של המון אנרגיה לעייפות רבה, יש סיכוי טוב ששיטת פלדנקרייז תוכל לעזור. בשיטת פלדנקרייז מארגנים את הגוף ואת פעולותיו, מאזנים את המתח השרירי בפעולות שונות כך שנוצר שקט בגוף והפעולות, נעשות יותר נעימות, ובפחות מאמץ. כאשר הגוף מתארגן, הילד חווה הרגשת  נעימות בגוף, המאפשרת לו לעסוק בנושאים אחרים, להתרכז ולהקשיב.
שיטת פלדנקרייז מזמנת תהליך לימודי לילד. בתהליך הילד לומד להפעיל את גופו בפחות מאמץ ובפחות כוח. הילד מגלה שהשימוש בגוף יכול להיות נעים, הוא לומד להרגיש את עצמו, להקשיב לעצמו. הקשבה זאת מתפתחת לכדי הקשבה לאחרים, כלומר לשיפור הקשב. ילד שהקשיב לעצמו, יוכל להקשיב גם לאחרים. שיעורים בשיטת פלדנקרייז, יכולים להיות בקבוצה או בשיעורים אישיים.
הרבה פעמים בעיות של חוסר קשב וריכוז נגרמות בגלל שהילד לא עבר את כל שלבי ההתפתחות בינקות. למשל, ילדים שלא התהפכו, לא זחלו, לא התיישבו בעצמם או שהעמידו אותם לפני הזמן, עלולים לפתח קשיי ריכוז. ההימצאות בשלבים אלו במהלך התפתחות היא חיונית להתארגנות השלד, השרירים ומערכת העצבים של הילד. בשיטת פלדנקרייז, חוזרים לתבניות הלמידה הישנות כדי לארגן את הגוף בצורה המיטבית.   
קרא עוד על שיטת פלדנקרייז

 

דע את עצמך. פלדנקרייז

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

על הנשימה

בעיות בנשימה

דימוי עצמי

מחשבות בעקבות קריאת הספר מיתוס היופי

לסמוך על עצמי

להיות עדינה עם עצמי

מחקר על ילדים

תיאור מחקר על שיטת פלדנקרייז והשפעתה על ילדים

על הלמידה

למידה אורגנית

לעשות כושר

שיפור היכולת מול גיוס כוח הרצון

הפרעות קשב וריכוז

איך שיטת פלדנקרייז יכולה לעזור

דע את עצמך. פלדנקרייז
לכל שאלה ולקבלת ייעוץ חינם

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם: