לקבלת ייעוץ
בנושא פלדנקרייז

חדשות ועדכונים

 • ברוכים הבאים לאתרינו המחודש

  השיעורים הקבוצתיים מתקיימים בימי ראשון בשעה 19:00 וביום רביעי 8:30 וגם 19:00
   

 • הצטרפו לקבוצות הבוקר

  יום רביעי בשעה 8:30
   

   

 • צפו בציורים של דורית דינור האמנית

 • סידי עם שיעורי פלדנקרייז

  לרכישה 
  "להזכיר לגב" - 6 שיעורים מלאים  בשכיבה-  mp3
  יושבים בתנועה" - 5 שיעורים קצרים - סידי שמע

 • ליווי התפתחותי לתינוקות

 • שיעורים אישיים

  לקביעת מועד המתאים לכם, התקשרו

תגובות

אישה במראה

ד"ר יפה בנימיני: "עלילת הספר מתחילה מהרגע בו נחשפה הדוברת לראשונה לשיטת פלדנקרייז.הספר אינו מלמד את שיטת פלדנקרייז. פה ושם מוזכר תרגיל זה או אחר, ולא יותר.אבל הוא מלא אמונה בפלאים, שמסוגלת שיטה זו לחולל בגוף ובנפש של כל אדם בכל הגילאים.בספר הביכורים הזה היא מתארת שיטה זו כמעצימה את חופש הבחירה של כל אדם לעשות ולחיות לפי מה שהוא באמת רוצה, כמזרזת להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי, כמאפשרת פריצת דרך לפתיחות רגשית, כמורה את הדרך לחולל שינוי בתפיסת העצמי, בכיבוש הכאב, הנפשי והפיזי, בהתנהגות הבין אישית ובכלל באורח החיים.העריכה של הספר, שעשתה ענת לוויט, טובה מאוד.אין מוקדם ומאוחר ברקמת העלילה האוטוביוגרפית, אבל יש התפתחות התהליך הנפשי של הדוברת.הוא מתחיל באי הבנה, בחוסר ביטחון עצמי, בקבלת הדין ובפעולות רובוטיות.הוא  ממשיך בפעילות האינטנסיבית לשינוי במצב המשפחתי, גירושין, במצב התעסוקתי, קבלת תפקידים מאתגרים של ניהול והמשך הציור והפיסול, ולשינוי גם במקום המגורים, מעבר מבאר שבע לתל אביב.התהליך מסתיים בתחושה לא מעטה של  בדידות, אבל גם ובעיקר במודעות גבוהה שאין לוותר על סיפוק צורכי הנפש והגוף, בהפגנת דימוי עצמי ,שהתגבש, התפתח והתחזק, ובתחושת השלווה, שמביאים אתם ההשלמה והפיוס עם ההורים שזקנו, הבעל שהתמתן והבנות שגדלו .הספר קריא מאוד והוא מאפשר לנו להכיר מקרוב אישה , שבספר אין לה שם פרטי, ולכן רבבות בני אדם ישנם  כמוה, אבל היא ייחודית בהיותה אמנית, היא אישה שסיפור חייה הוא דוגמה להצלחת תורת ד"ר משה פלדנקרייז, תורה ,שיש לה חסידים ומאמינים רבים בעולם כולו, והיא, כידוע, תורה מתוצרת עמנו וארצנו. "

 

 

ריף פרוט: "למה הטקסט כל כך חשוב בעיניי? כי הוא יכול לתת השראה לנשים נוספות, וגם לגברים, לשים לב לבחירה החופשית שלהן במין ובכל תחום אחר בחיים. מעצם קיומו, הוא מביא קול כל כך חשוב. כל קול כזה, ובטח מאישה שעברה שלושים שנות נישואים, מפגיש אותנו עם אמת מושתקת, אמת שכל כל קשה למצוא בין כל השקרים והדימויים הנוראיים ומדכאי החופש, שמוטחים על אנשים מכל עבר בתרבות השולטת כיום, שלא סתם נקראת "תרבות האונס".
והמשפט היפה הזה: "המיניות שלי נמצאת בכל הגוף!" כמה אמת וכוח יש במשפט הזה. "

 

 

ריקי גלזר: "סימתי את סיפרך. ראיתי שבגב הספר כתוב שאת:,,"ציירת, פסלת ומורה בכירה"...לטעמי, יש להוסיף שם : אמיצה, כנה, ישירה, נוגעת... מהרגע בו פצחתי בקריאה , לא יכולתי להפסיק. כבשת אותי בסיפור חייך המרתק , העשיר והנותן השראה. שפתך צנועה אך מדויקת , ולכן אפשר לרדת לעומק ריגשותייך ולהתחבר לעדינות ודקות תחושותייך. ספר מומלץ ולטעמי , אפילו ,ספר חובה! "

 

 

חווה שלהב: "קראתי את הספר "אישה במראה" שכתבה דורית דינור והתרגשתי מאוד.התרגשתי כי אף אחד עדיין לא כתב ספר העוסק בהשפעתה של שיטת פלדנקרייז על החיים בכללותם.הספר קריא ומרתק, כתוב בשפה עשירה וקולחת ומתאר את החוויות וההתרשמויות שעברה דורית במהלך לימודיה את השיטה.העקרונות של שיטת פלדנקרייז, כמו האיטיות, כמו שאילת השאלות, נכנסו ונספגו בחייה וגרמו לשינויים בראיית העולם שלה, שינויים שהיא כותבת עליהם באומץ רב.חשיבותו של הספר בכך שהוא מדגים את הפגישה בין השיטה ובין החיים. הספר מתאר איך החשיפה לעקרונות השיטה השפיעה על אופן ההוראה שלה בכימיה ובציור, שינתה את חייה האישיים ואת תפיסתה את עצמה.הספר איננו דומה לספרים אחרים שנכתבו על שיטת פלדנקרייז. ייחודו בכך שהוא ספר על החיים. יש בו אינטגרציה בין תחומי החיים השונים כמו הילדות והקשר להורים, זוגיות, נשיות  ואימהות, יצירה והוראה, חוויות של דור שני לשואה, וגם המחשבות הנשזרות ומצביעות על העולם הפנימי של הרגש.לספר יש פוטנציאל להרחיב את הדעת והידע, להרחיב את המעגלים של אנשים שיכירו את שיטת פלדנקרייז.אני ממליצה לכם בכל לב לקרוא את הספר ולהמליץ לתלמידיכם לקרוא. "

 

 

ניתן לרכוש את הספר בחנויות הספרים

וגם ישירות מדורית דינור. דרך צור קשר

במחיר 50 ש"ח ועוד 10 ש"ח דמי משלוח בדואר.

דע את עצמך. פלדנקרייז

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

דע את עצמך. פלדנקרייז
לכל שאלה ולקבלת ייעוץ חינם

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם: