לקבלת ייעוץ
בנושא פלדנקרייז

חדשות ועדכונים

יישום שיטת פלדנקרייז בארץ

יישום שיטת פלדנקרייז בארץ

שיטת פלדנקרייז נלמדת היום בקבוצות  ובשיעורים אישיים ברחבי הארץ במתנ"סים, במועדוני בריאות וכושר, במרפאות רפואה משלימה בחלק מקופות החולים ובתי החולים ובמקומות פרטיים. כל המורים המלמדים את שיטת פלדנקרייז הם בוגרי קורס מורים המאושר על ידי מועצת ההסמכה הבינלאומית

שיטת פלדנקרייז פותחה בתל אביב כבר בשנות הארבעים של המאה העשרים. משה פלדנקרייז העביר במשך שנים רבות שיעורים אישיים וקבוצתיים בסטודיו ברחוב אלכסנדר ינאי. שיעורים אלו הוקלטו ותומללו עם השנים והם מהווים כיום את אוצר הידע. משה פלדנקרייז עבד עם אסיסטנטים שלמדו ממנו כמו יוחנן ריברנט [ז"ל], מיה סגל [חיה בתל אביב ובאמסטרדם]  וגבי ירון [ז"ל]. בשלב מאוחר יותר הוא הכשיר שלושה עשר מורים להמשיך את דרכו. כל השלושה עשר, הנקראים בפינו מופלאים, הם ישראלים ושמותיהם של אלו החיים כיום הם: רות אלון [ירושלים], מרים פפר [פריז],  ד"ר חוה שלהב [תל אביב].

משה פלדנקרייז כתב ספרים רבים על שיטתו. כמו כן נכתבו ספרים בעברית על ידי רות אלון, יוחנן ריברנט וחוה שלהב. המורים לפלדנקרייז בארץ מאוגדים כיום באגודה מקצועית אשר שמה לה למטרה לקדם את שיטת פלדנקרייז בישראל ולשפר את רמתם המקצועית של המורים. האגודה היא בעלת הסימן הרשום פלדנקרייז. כמו כן האגודה היא בעלת אתר אינטרנט והיא חברה בכל הארגונים הבינלאומיים ומשתתפת על ידי משלוח נציגים בכל הכנסים והמפגשים.  האגודה פועלת באמצעות ועד מנהל  וחבריו עובדים בהתנדבות. באגודה רשומים כ - 300  חברים.
בארץ פועלים שלושה בתי ספר ללימוד שיטת פלדנקרייז. בית הספר של אילת אלמגור בנוה שלום, בית הספר של רותי בר בתל אביב ובית הספר בוינגייט. פרטים נוספים באתר האגודה. 

דע את עצמך. פלדנקרייז

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

על השיטה

מה שרצית לדעת על השיטה ואיך תוכלי להיעזר בה לשיפור חייך

מכתבי המלצה

מטופלים, תלמידים ומשתתפי הקבוצות כותבים

ספרות מקצועית

ספרים, מאמרים ומקורות נוספים על שיטת פלדנקרייז

דע את עצמך. פלדנקרייז
לכל שאלה ולקבלת ייעוץ חינם

מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם: